Výkonné hospodářství bez hnojiv? Dnes to není možné!

Současná technologie úplně změnila způsob hospodaření. Zemědělství se stalo mnohem výkonnější a začalo přinášet zisky. Chytří majitele statků začali investovat do nejnovějších prostředků a nářadí pro zvýšení úrody ovoce a zeleniny či obilovin. Větší sklízeň je garanci větších výnosů, a větší výnosy umožňují další modernizaci hospodářství.

Dobrá hnojiva – základ pěstování rostlin

Jedním z nejdůležitějších elementů každého hospodařství jsou rohodně hnojiva.
Většina statkářů si vůbec nedokáže představit výkonní pěstování ovoce, zeleniny či obilovin bez správně zvolených hnojiv. Pod pojmem hnojiva se skrývají látky nebo směsi látek používané pro zlepšení růstu rostlin. Hnojiva obohacují půdu o potřebné látky (hlavně dusík, pozitivně ovlivňují na její úrodnost a zabraňují půdní erozi|Díky obsahovi tzv. makroživin (mezi které patří dusík, fosfor a draslík) hnojiva mění.
Druhy hnojiv a způsoby jejích použití
pokoje

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Hnojiva můžeme zařadit do dvou základních skupin: organických a neorganických.V první zmíněné skupině najdeme tzv. zelené hnojení, čili používání určených druhů rostlin, které dokážou vázat určité látky ve svých kořenech a listech. Pak stačí zakopat tyto rostliny do půdy, aby prospěšné látky začaly hnojiva mají hodně výhod, zlepšují kvalitu půdy, jsou ekologické a levnější než ta neorganická. Navíc používání kompostu nás zbaví odpadů z kuchyně.
Průmyslová hnojiva se rozdělují do několika dalších skupin: máme hnojiva jedno a vícesložková, hnojiva tekutá, pevná a plynná.
Pokud jde o způsob aplikace, hnojiva se nanášejí buď na půdu, nebo přímo na nadzemní části rostlin.
nádrže na hnojivo

Autor: Jennifer Morrow
Źródło: http://www.flickr.com
Jak skladovat průmyslová hnojiva? V správně zvolených nádržích!
Benzinova pumpa

Autor: Zucker Kommunikation
Źródło: http://www.flickr.com
Pro bezproblémové skladování minerálních hnojiv je třeba investovat do kvalitních nádrží – vypadat Kontejnery tohoto druhu jsou dnes vyráběny především z odolného polyethylenu. Moderni technologie výroby výroby zaručuje vysokou odolnost vůči nízkým teplotam a UV záření. Většina nádrži má speciální dvojitou konstrukci, která zabraňuje únikům chemických směsi – mobilní nádrže na adblue. Nádrže na hnojivo se snadně přepravují – můžeme k tomu použít například vysokozdvižný vozík.

Společnosti, kteřé se zabývají výrobou kontejnerů na hnojivo, rozšiřují svoji nabídku a začinají prodávat také nádrže na jiné chemické látky, mimo jiné na AdBlue.

AdBlueto název vysoce čístého roztoku syntetické močoviny, který se používá dnes v Automobilovém průmyslu za účelem úpravy výfukových plynů motorů Diesla na úroveň stanovených limitů. Nádrže na AdBlue mají dvojitou konstrukci, snadno se transportují a navíc jsou vybavený specialním výdejním zařízením
Štítky , , , .Záložka pro trvalý odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny