Proces produkci per zkrutných.

Pružiny jsou velice populární součástí různých věcí. Bohužel zřídkakdo vůbec to ví. Existuje opravdu spousta typů pružin, a každý typ vypada jinák a má odlišné vlastnosti. Nejpopularnější známé jsou jistě pružiny tlačné, ale v naším článku chceme napsat trošku víc o perách zkrutných.

Zkrutné pružiny mají formu šroubovitého valcu. Velmi zakladním vlastnosti takových pružin je fakt, že nejčastějí přinejmenším jeden a půl činného závitu. Zkrutné pružiny jsou schopné příjmát energie svislé. Nejlíp, kdy pružiny jsou používané ve směru, ve kterém jsou vinuty závity. Má to velký vliv na jakost prácí pružiny. Takové pružiny obvykle mají špičky, ale není to regulérní.

Chtěli bychom, abyste věděli jak vypada postup produkci pružin. Není to proces jednoduchý. První etápa je navijení a tvarování pružiny. Jistě je to nejvyznamnější, protože má vliv na celou výrobu. Druhá fáze produkci pružin je tepelní úpravení – cílem je tepelní stabilizace. Nejčastějí tato etápa produkce je mechanická. Další etapa je dost komplikovaná a můžeme ji rozčlenit na tří menší etapa. Myslíme tady o povrchové úpravě mechanické. Na vzniku této fáze je kuličkování, pozdějí broušení a na konec odmašťovaní. Určitě diky speciálním strojům celý postup je automatický. Pozdějí v průběhu povrchové úpravy antikorozní a značení je aplikovaný lak a vosk. Nejlepší vyrobcy pamatují též černění a cinování. Forma produkcí per závísí na tím jaky vysledek chceme získat- viz podrobnosti

Kovové spirály

Źródło: http://www.vanel.com
Zkrutné pružiny mnohdy jsou používáné jako přítlak aretační západky uzavírajicí zpětný chod. Takové pera najdete na přiklád v ručních brzdách aut. Zkrutné pružiny uživá se k popouštění rotační sily a také k zachovávaní tlaku na krátkou dálku. V pružinách zkrutných hodně vyznamné je zaručení dostačujícího místa pro dokonalé fungování pružiny. Takové pružiny musejí být používané ve směru, ve kterém jsou vinuty závity- odkaz.

Využítí pružin je doopravdy obrovské. Těžko uvěřit tomu, že tak nevelká část může mít tak ohromný vliv na pracování celého strojů. Doufáme, že náš članek pomohl Vám porozumět jak pracují pera zkrutné, které jsou druhým nejpopularnějším druhem pružin a to jak jsou vyznamné pro existence mnoha předmětů.

Záložka pro trvalý odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny