Kde užíváme per?

Zřídkakdo chápe, že pera jsou kusem naší všedností a že můžeme je objevit v většině věcí, které každý den užíváme. Měli byste jedině podívat se kolem po Vaším bytě, aby nalezt hodně věcí, které pracují diky tomu, že mají pružiny. Pružina většinou je drobnou častí, ale jí úkol je opravdu významný.

Pružiny

Źródło: http://www.vanel.com

Je nadmíru pravděpodobné, že kdy čtete této slova máte na své dlaní hodinky. Jak už můžete se domyšlet též v hodinkách najdete nevelkou, ale velice významnou pružinu. Trošku meně pravděpodobné je to, že sedíte teď na staré kanapi. V dnešní době způsob dělaní kanapí je růžný než dřive, ale nepochybně pamatujeteí staré pohovky, které uvnítř obsahovaly pružiny. Občas pružiny dělaly díry v máterialé, nyní způsob jejích dělaní je víc nepochybný, a teto situace už nemají místa.

Spousta per najdeme také v naších automobilech. Jsou velice významné pro amortizace pneumatik, ale rovněž další častí používají pružiny pro sve činností.

Kdy otevřeme kryt motoru jednoduše zjistime nejméně několik per.

Pružina

Źródło: vanel.com

Per můžete též pátrat v Vaší kuchyní nebo v spižírně. Použiva se jích k uzavíraní skleniček s výrobky, které chcete uchovat na zimu. Další předmět, který můžete najít v kuchyní to otvírák na konzervy. Bez pera vůbec by nefungoval a byl by neužitečný. Jíne pozoruhodné použití per můžete koupit v většině stánků. Myslíme tady o hračce, která vypada jako pružina a většinou je mnohobarevná. Hračka umí scházet se schodů a je zábavou pro celou rodinu. Další netypické použití pera, o kterých ví malokdo jsou pružiny, kterých upotřebují rybáře u svých rybářských prutů. Zasluhou toho rychlejí a jednodušejí mohou lovit ryby, poněvadž pružina je plnidlem a drží návnadu na svým místě.

Pera se uplatňují skoro ve všech odvětvích (index.php?lang=czech). Jsou dodávány především pro automobily, motocykly, traktory, lodě i letadla a to znamena, že každý prostředek transportu použiva pružin. Najdete je též v kolejových vozidlech a elektrotechnických strojech a přistrojech, výpočetní technice, výrobkách spotřebního průmyslu a ostatních oboréch všeobecného strojírenství. Slovem celá technika ma něco společného s pružinami.

Většinou mluvili jsme zde o meně jasných použivaní pružin. Jak se domyšlete pera nacházjí se skoro ve veškerých strojech. A je nutno mít na pamětí jak významnou rolu hrají.

Štítky , , , , .Záložka pro trvalý odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny