Tážné pružiny jsou v válcovým tvaru

Většina lidí, kdy ma, kdy mají něco řict o pružinách jasně budou mluvit o pružinách tlačných. Je to naší první slučování z pružinami. Vynika to z toho, že je to nejpřistupnější žánr per. Meně popularní jsou tažné pružiny.

Tážné pružiny (pružiny tážné na Vanel) mají válcový tvar s kruhovým průřezem a v rozmezí pružinových závit je minimální dálka, aby se mohla zdlouhavost pružiny protáhnout. Jejích úlohou je shromáždit v sobě sílu, kterou v určitě době znovu vydají. Velice významné je též zeslabovaní nárazy a otřesy, chránění klidů nějakých strojních celků a napomáhavaní jejich jednoduššímu ovládání a rovněž zajišťovaní stálou přítlačnou sílu anebo regresivní posunek.

Tažné pružiny ve strojích

Autor: mpclemens
Źródło: http://www.flickr.com

Obyčejně chování pružiny je takové, že pružina silou proporcionalní rozměrů její výchylení z klidové polohy a ve směru proti této výchylení. Nejsnadnějšší je napsat, že pero je zařízení využitkované k zachycení a akumulaci energie, tlumení rázů a vibrací.

Najčastějí tažné pružiny mohli bychom nalezt v rozmanítého druhu transportních prostředkách. Kdy odemknete kapotu svého automobilu spěšně uvidíte několik per, diky kterým Váš vůz může kvalitně fungovat. Pozoruhodné je to, že tažné pružiny jsou velice významné také na příklad ve dveřích, a myslíme tu o zvláštním druhu dveří, tzn. o garážových vratách. Je to velmi zajímavý přiklad použití takových pružin, poněvadž tažné pružiny tvoří celou strukturu.

Pružiny jsou situované svisle a podél celého křídla garážových dveří a tím rovněž formují potřebnou protiváhu pro snadné a nezátěžové ovládání. Tyto tažné pružiny pracují pomocí prostého zařízení kladek. Jestli vrata jsou uzavřene pružiny tažné jsou nejvíce napružené. Obvykle pružiny tažné v garážových vratách jsou dimenzovanány na užívání kolem 15 tisíc cyklů, a to označuje kolem 10 let fungování. Je to jen jedná z spousta věcí, které používají pružin tažných. Jsou one poněkud míň popularní pro normálního člověka, ale lidé, kteří mají zaujetí o techniku samozřejmě budou vědět jak vypadají a kde můžeme použit takových pružin.

Identický jak v případě per tlačných musíte naležítě starat se o kondice per tažných. Nejdůležitější je upotřebovaní mazacího oleje. Ochrání to pružiny před rezivěním a díky tomu budete mohli dlouho a výborně jí použivát.

Štítky , , .Záložka pro trvalý odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny