Jak můžeme rozdělit pružiny?

Pružiny jsou drobnýmí dílmí, které můžeme najít v každým druhu strojů. Skoro nikdo neví jak významnou hrájí rolu. Pera akumulují energie a též tlumí rázy a chvění.

Pružiny

Źródło: http://www.vanel.com

Mnoho lidí zná jen o jedným nejpopularnějším žánru pružin. Však pera měli bychom rozdělit na několik druhů. Nejvíc známý žánr to pera tlačné, které mohou mít broušené nebo nebroušené závěrné závity. Můžeme je dalé rozčlenít na pružinypera válcové, kuželové a soudkovité. Pokud jde o pera tlačné válcove mohou one být s pravidelným nebo vzestupným stoupáním. Následný týp per to pružiny tažné, které mají víc podgrup.

Mohli bysme tady rozeznávat pružiny (Pružiny Vanel) s oky obvyklýmí, s oky anglickými, s půloky, s půloky protaženými, s bočními oky, které jsou mimo osu, s oky vestvěnými, ve kterých oka jsou oddělené od těla a též pera bez ok, které jsou zavěšení pomoci závitů. Nadcházející v pořádků jsou pera točné, které rozdělime na takové žánry: pružíny radiálné, to znamena, že kolem osy, točí například roletou, bez ramínek přímé nebo s ramínky různě tvarovanými. Jsou také torzní tyče příme a rovněž, které jsou tvarované případně se závity a jsou to stabilizátory. Stojí to za to, aby řict něco o tvarových perách, které obvykle mají široce definované formy a jsou uživané v nejrůžnějšších věcích. V některých obchodech můžete nalezt rovněž bowdeny zda napřiklád nosiče, kabelové vedení nebo kanálové čističe.

Typy pružin

Autor: http://www.freeimages.com/
Źródło: http://www.freeimages.com/

Pokud jde o užiti to musíte vědět, že mnohokrát se uživa per pro strojírenský průmysl, a to znamena mezi jínymi obrábecí mašiny, dopravníky, vibrační stroje, textilní stroje a tvářecí mašiny. Zcela jíny formů mají pružiny, kterých se uživa v energetice, jsou to kompresory, turbiny, závěsy a ventile. Hodně podstatné jsou pružiny, které můžeme nalezt v automobilech a motocyklech. Jsou to většinou pružiny tlačné z kruhového profilu, listové pružnice nebo stabilizátory. Jsou one také použivané všeobecně. Jenom někteří líde ví, že pera jsou též v zámkech, vratech, hodinach, roletach, výtahach, brzdach a spojkach.

Pružiny jsou velmi podstatnou částí života každeho člověka. Často pečují o naší bezpečnost. Bohužel malokoho to vůbec zajíma. Je to obrovská škoda, protože tema per je velmi obrovské a rozsáhlé.

Pokud musíte koupit pera především měli byste vědět, kde budete jejích použivat. Nejduležitější je brát v úvahu cíl, který ma pružina plnit. Velice významné je dohlížení na kvalitu pružin. Občas je lepší zaplatít víc peněz, ale mít předmět dobré kvality.

Štítky , , , , , .Záložka pro trvalý odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny